Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
27-05-2019 14:15:32

27 MAYIS DARBESİ 81 İl İHB BASIN AÇIKLAMASI

27 MAYIS DARBESİ
81 İl İHB HAVZASI AÇIKLAMASI

Türk milletini tepeden dizayn çalışıyor çalışan toplum mühendisliği temelleri, Cumhuriyet tarihi merkez ilk darbe olma merkezlerinde 27 Mayıs 1960 Askeri Müdahalesi ile atıldı. 27 Ocak Darbesi, milli iradeden kopan bir zihniyetin ürünü olarak; demokrasiye, insanlığa ve vicdanlara yönelik büyük bir ihanettir.
27 Mayıs Darbesi, ilerleyen süreçte askeri otorite, milli iradeyi silah zoruyla tahakküm için alma imkanını açmalarını da açıldı.
Dönemin tek partili CHP yönetimine karşı rekor bir oyla iktidara gelen Adnan Menderes ve yol arkadaşları, kısa zamanda gerçekleştirildi projelerle Türkiye'ye çağ atlatıldı. Milli ve manevi değerlerimizi Anadolu topraklarından silmeye çalışan tek parti CHP'sinin antidemokratik uygulamalarını izale eden merhum Menderes'te, boşta dinar vicdan özgürlüğü için atığı adımlarla milletimizin gönlünde taht kurmuştur. Tek parti rejiminin en büyük ayıplarından olan Türkçe ezanı özüne döndürerek, Anadolu'nun dağında taşında, havasında suyunda Ezan-ı Muhammedi'nin tekrar yankılanmasını sağlamıştır. Tek partili hayattan kalma sorunlara çözüm üreten Menderes'in halkla kurduğu sıkı bağdan rahatsız olanlar yalan ve iftiralarla algılamayırak darbeye zemin hazırlanmıştır.
Milletin iradesini hiçe saun cuntacı zihniyet, demokratik yönetime antidemokratik yöntemlerle eldeki sitelerden yönetimler tutuklamış ve Yassıada'da hukuk dışı yargılamaların olduğu darağacına gönderildimiştir. Mahkeme Başkanı Salim Başol'un, “Sizleri buraya tıkanmak için irade böyle istiyor” sözleri hukuksuz yargılamaların apaçık yaşandığı bu dönemleri tarihe kara bir sayfa olarak işlemeştır.

27 Mayıs Darbesi'nin benzer senaryosu 15 Temmuz hain darbe girişiminde tekrar karşımıza çıkarılsa da milletimizde vakur yaparkenuyla bu kez bu oyuna izin verilmedi. 2016 yılında açılan 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı sokağa çıkan milletimizin önemli bir bölümü bu hadise zuhur bölgesinde ve necip milletimiz bir daha darbelere geçit vermemek için meydanlara döküldü. Ey zor gecede genç bir annenin; “Babam Menderes için ağladı, ben Turgut Özal için ağladım, çocuklarımın Recep Tayyip Erdoğan için ağ iletişimi izin vermeyeceğim!” Demesi bu toplumsal tecrübenin açık bir şekildedir. “Siper et göğsünü dursun bu hayâsızca akın” dizelerini yaşatırcasına hain darbe girişimine karşı göğsünü siper eden milletimiz, eski Türkiye'de; koalisyonlara yenik ayakta, korunabilirmayan,
Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın lider lideri Türkiye, AK Parti ile birlikte demokrasi düşmanı şer odaklarına milli iradenin gücüyle en sert cevabı vermiştir.
Adnan Menderes ve Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan olmak üzere demokratik toplumumuz ve demokratımızın demokratik düşmanlarını unutmadık, unutmayacağız. 27 Mayısların, 12 Eylüllerin, 28 Şubatların, 15 Temmuzların bir daha asla yaşanmamış olduğunu ve darbe dönemlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle, minnetle anıyoruz.

Bayram Mesajı
SONRAKİ HABER Bayram Mesajı
Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.